sohbet icon
yoksa boş bırakınız ***sohbet icon

Üyelik gerekmeden yeni insanlarla SOHBETE BASLA
butonuna basarak tanışabilirsiniz.

Alevi Sohbet Odaları Alevi Chat

Chat | Genel | Sohbet Odaları

Alevi Sohbet Odaları Alevi Chat 

Alevi Sohbet Odaları Alevi Chat

Bektaşi Sohbet,Alevi Arkadaş,Dost Alevi Olsun,Alevilerin Sohbet Siteleri,Alevi Evlilik Sitesi,Alevilerle Sohbet,Alevi Sohbet Odaları Alevi Chat odaları aynı mezhepten olan insanların dünya genelinden toplanarak görüşleri inanışları kültürleri hakkında bilgi paylaşımlarında bulundukları tanışma ve arkadaşlık siteleridir tahminime göre sadece tek mezhepten insanlar ziyaretçi olarak bulunmuyorlar,dır nasıl diğer sitelerde her mezhepten insanlar var ise bu ortamda karışık olduğuna inanıyorum.

öncelikle Alevilik Nedir kısa bilgi sahibi olalım sonra sitemizin hizmetlerine geçelim Aleviliğin tarihsel gelişimi kısaca şöyle özetlenebilir: Peygamber’in ölümünden sonra, ilk kez belirgin bir düşünce ayrılığıyla karşılaşılır. Onun yerine kimin geçeceği sorusu Müslümanları Mekke,liler ve Medineliler grubu olarak ikiye böler. Medineliler kendi aralarında düşünce ayrılığına düşünce, Mekke,liler duruma egemen olurlar. Ama Muhammed’in soyu olan Haşim oğulları başta olmak üzere bir bölüm insanın, Peygamber’in soyundan geldiği, onun damadı olduğu için Alinin halife olmasını ileri sürdükleri görülür. İşte daha bu dönemde Aliyi tutanlarla, onlara karşı olan ve Ebubekir’i tutanlar olmak üzere iki karşıt grup ortaya çıkar. Aliyi tutanlar Aleviler, Osman döneminde çıkan bir isyanda halife öldürülünce Ali’nin halife olmasını sağlarlarsa da kuşkusuz kökeni toplumsal ve ekonomik olan bu siyasal ayrılık, düşünce ve inanç ayrılıklarıyla da beslenerek günümüze kadar sürer gelir. Düşünce ve inanç ayrılıkları, mezhepleri ve bu mezheplere bağlı tarikatları doğurur.

İnsanların mezhepleri ve inanışları ne olursa olsun benim şahsi görüşüm saygı duymak gerekir ve sen bu mezhepten ben bu mezhepten gibi sözler dile getirilmemeli ve insanların inanış ve yaşam şekilleri ile yargılamamalı insanlar arasında ayrımcılık bozgunculuk her zaman kötü sonuçlara yol açan eylemdir ve Türkiye Cumhuriyetinde yaşamakta olan insanların tamamı bu vatanın evlatlarıdır hatta başka milletlerin insanlarının görüşlerine inanışlarına bile saygı duymak insana yakışan bir harekettir bir söz vardır Yaratılanı Severim yaratandan ötürü bu sözü her zaman anımsayarak Allah’ın yarattığı her kulu sevmeyi saygı duymayı bilelim ve aynı topraklar içerisinde kardeşçe yaşamayı başaralım der ve hepinize kardeşçe hoş sohbetler dilerim.

Alevi Sohbet Odaları Alevi Chat 

Alevi Sohbet Odaları Alevi Chat 

95
KEZ OKUNDU
0
YORUM YAPILDI
aSya
6 Temmuz 2021

YORUM BIRAKIN

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.